Tabor NSi v Beltincih uspel, Ljudmila Novak napovedala vložitev več reformnih zakonov

DELI:
24.05.2015, NSi

VodstvoNSiTaborBeltinciNova Slovenija je tradicionalni tabor stranke tokrat izvedla v Beltincih. Poleg vodstva na čelu z predsednico Ljudmilo Novak, poslanci in evropskim poslancem Lojzetom Peterletom se je tabora udeležilo skoraj 3000 članov in simpatizerjev NSi iz vse Slovenije.

Osrednji govor je imela predsednica NSi Ljudmila Novak, ki je dejala, da bo NSi še pred parlamentarnimi počitnicami vložila predloge za pet zakonov oziroma ukrepov – med drugim o popravku razmerja med neto in bruto plačami, manjših obremenitvah malih in mikro podjetij ter o zdravstveni reformi. »Če slednje ne bo kmalu predlagala vlada, jo bo pa NSi,« je dejala predsednica NSi.

Ljudmila Novak: Dostojni pokop za nekatere le prazne besede za dnevnopolitično manipulacijo

Svoj nagovor je Ljudmila Novak sicer začela z ugotovitvijo, da žal mnogih politikov in državljanov ne zanimajo žrtve in njihovi svojci in jim ni mar za resnico, kar je pokazala slaba podpora zakonskemu predlogu NSi, s katerim bi posmrtne ostanke žrtev vojnih in povojnih pobojev v prikritih grobiščih končno dostojno pokopali. »Kljub trditvam, da je potrebno mrtve pokopati, je zelo malo politične volje za konkretna dejanja in veliko različnih izgovorov na vseh straneh. Nekateri se bojijo odkritih grobišč in resnice, drugi si to temo prilaščajo za dnevnopolitične manipulacije in namerne delitve,« je dejala predsednica NSi in napovedala, da bodo v stranki storili vse, da bo zakon sprejet, saj jih k temu zavezujejo moralni in etični zakoni.

Ljudmila Novak: Če zdravstvene reforme ne bo kmalu predlagala vlada, jo bo NSi.

Krščanski demokrati si po njenih besedah socialne države ne predstavljajo tako, da veliko ljudi dobi socialno pomoč, pač pa tako, da jih ima čim več delo, za katero dobijo dostojno plačilo. »Le tako bo vsak lahko poskrbel zase in za svojo družino, socialno pomoč pa morajo dobiti le najbolj šibki, ki si sami ne morejo pomagati,« je dejala.

Kar zadeva prodajo državnega premoženja pa je predsednica NSi izrazila mnenje, da želijo banke in »telekome« v državni lasti obdržati tisti privilegiranci, ki bi radi še naprej živeti na račun nas vseh, zato je potrebno ta podjetja privatizirati oz. zanje najti odgovorne lastnike.

Predsednica NSi o komentarjih delovanja NSi: Tem provokacijam ne bomo nasedli

Dotaknila se je tudi zadnjih afer in v zvezi s prejšnjim obrambnim ministrom Jankom Vebrom dejala, da se je na vso moč oklepal funkcije, kar kaže, da imamo v Sloveniji težave s sprejemanjem subjektivne in tudi objektivne odgovornosti. »Podobno je v zdravstvu, kjer se kljub smrti sedmih ljudi, morda celo več, nihče od odgovornih ne čuti krivega za ta grozljiva odkritja na nevrološkem oddelku v Ljubljani,« je še dodala predsednica NSi in ošvrknila tudi akterje zadnje afere Fišer. »Prvi državni tožilec je ravnal nezakonito in koruptivno, kar so odkrile štiri različne institucije oziroma organi. Kljub temu pa državno tožilski svet sklene, da prekršek vrhovnega državnega tožilca ni tako velik, da bi ga zaradi tega razrešili. Kako naj državljani sploh zaupajo takšnemu sodstvu in takšni državi?,« se je vprašala.

Predsednica NSi je omenila tudi nekatere pozitivne zgodbe, ki jih imamo v državi in pomenijo upanje, da je z trdim delom in poštenostjo mogoče uspeti, okrcala pa nekatere komentatorje in »samooklicane dobronamerne politične razsodnike«, ki želijo javnost in volivce razsvetliti, kakšno vodstvo in usmeritve potrebuje slovenska krščanska demokracija oz. NSi. “Tem provokacijam ne bomo nasedli, prevečkrat je bil ta scenarij že preigran in ga že dobro poznamo,” je odločno dejala predsednica NSi.

Celotni nagovor predsednice NSi Ljudmile Novak si lahko preberete TUKAJ.

Lojze Peterle: Ni nobene potrebe po novi stranki na politični desnici

Tudi evropski poslanec Lojze Peterle je v svojem govoru odgovoril na nekatere komentarje o pravilnosti politične drže slovenske krščanske demokracije. V zvezi s tem je dejal: »Krščanski demokrati mislimo svobodno, pa nismo liberalci, mislimo in delamo socialno, pa nismo socialisti, smo konservativni, ampak varujemo ogenj, ne pepela«, nato pa malce v šali dodal: »Mi mislimo konzervativno, ker kar je v konzervi traja dlje.«

Izrazil je mnenje, da ni potrebe po novi stranki krščanske demokracije, ker so itak že tri slovenske politične stranke članice Evropske ljudske stranke. Pomembno pa se mu zdi, da program, ki ga te stranke ponujajo, dobi širšo podporo in da z njim uveljavijo politično moč ter izvedejo spremembe oziroma reforme, ki jih že vrsto let nismo izvedli, ker za to ni politične sile.

Lojze Peterle: Krščanski demokrati mislimo svobodno, pa nismo liberalci, mislimo in delamo socialno, pa nismo socialisti, smo konservativni, ampak varujemo ogenj, ne pepela.