Vrhovno sodišče potrebuje poštenega predsednika

DELI:
10.11.2010, NSi

Vrhovno sodišče in sodstvo nasploh morata temeljiti na poštenosti, varovanju človekovih pravic in svoboščin ter spoštovanju demokracije. Žal koalicija za predsednika vrhovnega sodišča predlaga osebo, ki sproža dvome in pomisleke glede spoštovanja etičnih načel. V Novi Sloveniji obžalujemo, da bi v času, ko je sodstvo že izgubilo dobršen del zaupanja slovenske javnosti, z imenovanjem Masleše sprožalo nove pomisleke in dvome v to pomembno vejo oblasti.

Pri imenovanju Branka Masleše za predsednika vrhovnega sodišča je sporno tudi to, da ni govoril resnice v medijih in javnosti. Kljub očitkom o njegovem spornem delovanju v preteklosti, ko je deloval kot preiskovalni sodnik, je o svoji sporni preteklosti spregovoril šele po pričevanju ustavnega sodnika Zobca.

Med drugim je Branko Masleša v imenu jugoslovanskega KOS-a v nemških zaporih zasliševal politične begunce iz Jugoslavije. Le zakaj? Masleša je deloval po strogih partijskih načelih, ki nimajo nič skupnega z demokracijo in svobodo. Kljub trdnim dokazom in pričevanjem pa Masleša še vedno trdi, da tega ni počel.

V Novi Sloveniji pozivamo sodnike, da se uprejo imenovanju Masleše za predsednika vrhovnega sodišča, sicer bo znova laž postala vrednota.

Sprašujemo se, s čim si je Masleša pridobil takšno zaupanje koalicije, kljub vsem pomislekom javnosti?