Dan Rudolfa Maistra – NSi za domovinsko vzgojo

DELI:
23.11.2010, NSi

V novejši slovenski zgodovini je bilo za obstoj in narodni razvoj malo tako pomembnih zgodovinskih trenutkov, kot je bil 23. november 1918, ko je general Rudolf Maister razorožil pripadnike avstrijsko-nemške vojske in s svojimi slovenskimi vojaki prevzel oblast v Mariboru. General Rudolf Maister je bil vizionar in domoljub, ki ima velike zasluge za to, da danes večji del slovenskega naroda živi v svoji lastni državi Sloveniji. Prav sedaj, ko se je Slovenija znašla v vsestranski krizi, bi znova potrebovali odločne in narodno zavedne ljudi, kakršen je bil general Maister, ki bi v nas zbudili domoljubje in odločenost, da s skupnimi močmi popeljemo Slovenijo na boljšo in pravičnejšo pot. 
General Rudolf Maister je zgodovinska osebnost, o kateri se, po oceni Nove Slovenije, mladi v šolah premalo učijo, zato o njem tudi premalo vedo. V Novi Sloveniji si želimo, da bi slovenske osnovne in srednje šole več pozornosti posvečale velikim slovenskim domoljubom in domovinski vzgoji. S tem izražamo spoštovanje do naših narodnih korenin in utrjujemo narodno zavest.
V Novi Sloveniji smo zaskrbljeni nad zadnjimi predlogi koalicije, ki rušijo pomen domovinske pripadnosti. Najbolj zaskrbljujoč je vsekakor predlog deklaracije o politiki do novih narodnih skupnosti, ki so ga v parlamentarno proceduro vložili koalicijski poslanci. Dokument predvideva neke nove pravice za pripadnike narodov nekdanje Jugoslavije. To je le novi dokaz, da levo politično opcijo navdaja nostalgija po nekdanji Jugoslaviji in komunističnih časih. S takšnimi in podobnimi dokumenti se Slovenija pomika nazaj v obdobje pred letom 1991. Zdi se, kot da koalicija želi izničiti temelje osamosvojitve in nastanka Slovenije. 
V Novi Sloveniji se zavedamo pomena generala Rudolfa Maistra za našo državo in slovenski narod. Njegov prispevek k slovenski zgodovini je neprecenljiv, saj je s svojo odločno akcijo, čeprav le s peščico slabo oboroženih vojakov, zagotovil Slovencem zelo ugodno mejo na Štajerskem, na Koroškem pa je bila njegova intervencija zaradi kratkovidnosti takratne narodne vlade v Ljubljani skoraj popolnoma izničena. Brez Maistrove intervencije današnja meja z Avstrijo ne bi potekala pri Šentilju, temveč najverjetneje pri Vitanju, Konjiški Gori in Boču, kar pomeni, da Slovenija ne bi imela niti Podravja in Pohorja niti Prlekije in Prekmurja in bi tako obsegala le s širšo celjsko okolico povečano nekdanjo deželo Kranjsko. Kot takšna pa bi zelo težko dosegla enakopravno obravnavo v kasnejši državi, verjetno pa tudi sedaj ne bi bilo samostojne države Slovenije.