Kucler Dolinarjeva opozarja na zamujanje pri izgradnji kanalizacije v Ljubljani

DELI:
13.08.2010, NSi

Predsednica MO NSI Ljubljana in kandidatka za županjo Ljubljane Mojca Kucler Dolinar in podpredsednik obora in kandidat za mestni svet Anton Kranjc sta danes na novinarski konferenci opozorila na nekaj perečih problemov glede komunalne ureditve v Ljubljani.

Mojca Kucler Dolinar je povedala, da se, za razliko od aktualne mestne oblasti, zavedajo primarne naloge občine, ki je dolžna urediti komunalni sistem. Kucler Dolinarjeva in Kranjc pojasnjujeta, da je v tem  mandatu bilo veliko zamujenega: »tako glede izgradnje komunalnih vodov, kot tudi v smislu črpanja evropskih sredstev, predvsem iz kohezijskega sklada«.

V Ljubljani smo se v zadnjem obdobju izogibali pogovoru o prioritetah na katerih temeljijo odločitve mestne občine, zato bomo v prihodnje po besedah Kucler Dolinarjeve »poskrbeli, da bodo prebivalci našega glavnega mesta končno dobili vso osnovno kanalizacijsko omrežje na mnogih lisah, kot je del Novega polja, Zgornji Kašeljin Spodnji Kašelj, del Vevč, Stare Stožice, Tacen, Glince nad Podutikom, Dolnice, Del Rudnika, na Viču in Kozarjah in na drugih krajih, kjer je še ni. Ta infrastruktura pa je pomembna predvsem zaradi ohranjanja virov neoporečne pitne vode.« Poseben problem tukaj predstavlja neurejeno stanje na območju Hrastja, kjer je vodarna oziroma meteorna voda.
 

Gospa Mojca Kucler Dolinar je tudi opozorila na prepočasi izvajan projekt izgradnje desno-brežnega savskega zbiralnika C0, ki je z ekološkega in ekonomskega vidika zelo pomemben, predvsem za severni del Ljubljane.
 
Ob tem je zastavila zelo zanimivo vprašanje »Zakaj na področju komunalne ureditve niso bili potegnjeni tako drastični koraki kot na nekaterih drugih področjih?«

Po prepričanju NSi izgradnja in vzdrževanje komunalne infrastrukture predstavlja zamuden, mukotrpen in strokoven posel, kjer populizem ne zaleže kaj dosti. Zato je dokaj jasno, zakaj je županova ekipa na tem področju neuspešna. Komunalna dela so manj bleščeča, kot športna dvorana in stadion ali kot most čez Ljubljanico, so pa vitalnega, življenjskega pomena, so še poudarili.

Ob tem je kandidatka NSi, gospa Mojca Kucler Dolinar opozorila na razburjanje Ljubljančanov, da na področju komunalnih storitev razen drastično višjih cen niso dobili veliko novega. Izpostavila je, da je projekt »Celovite komunalne ureditve soseske Rakova jelša« voden netransparentno, in nepravično do ostalih prebivalcev Ljubljane.
Anton Kranjc je še dodatno pojasnil posledice nestrokovnega dela na omenjenem območju, kar je povzročilo plazenje brežin. Poleg tega pa je na tem področju še veliko drugih nepravilnosti, ki že dalj časa tarejo to področje in so bila danes še bolj jasno izpostavljena.

Ob zaključku novinarske konference je kandidatka za županjo mestne občine Ljubljana, gospa Mojca Kucler Dolinar spomnila še na županovo obljubo, da se bodo prvi objekti na tem področju Rakove jelše že jeseni lahko priključili na kanalizacijski sistem, vendar pa bo njegova obljuba ostala nerealizirana.

Vsi Ljubljančani imajo pravico do enakih pogojev. Tisti na Rakovi Jelši in tisti v njihovi neposredni bližini na Sibiriji, pa v Novem polju, Zgornjem Kašlju in Spodnjem Kašelju, Vevčah, Starih Stožicah, Območju pod Šmarno goro v
Tacnu, Glincah nad Podutikom, Dolnice, Rudnika, na Viču in Kozarjah, na območju vodarne Hrastja in drugod, kjer jih ta problematika še tare.

Eden od ključnih vodil ljubljanskega mestnega odbora NSi je »Kakršnih pogojev si želimo sami, take privoščimo tudi drugim.«

 

Neurejena področja kanalizacijskega omrežja v Ljubljani

 

[nas_custom_gallery]