Ankarančani končno dobili svojo občino

DELI:
09.11.2009, NSi
V Novi Sloveniji, ki je pobudnica ustanovitve samostojne občine Ankaran, čestitamo vsem prebivalkam in prebivalcem Ankarana za podporo na referendumu, na katerem so se odločili, da se odcepijo od Mestne občine Koper. Poslanec Nove Slovenije v mandatu 2004-2008 Anton Kokalj je kot poslanec že meseca julija 2008 vložil pobudo za ustanovitev občine Ankaran. V Novi Sloveniji smo včeraj z veseljem sprejeli novico, da Ankaran postane občina, saj si jo Ankarančani želijo in zaslužijo.

Ankarana sedaj nič ne ovira, da ne bi razvil vseh svojih potencialov in postal občina, ki bo razvojno naravnana. V Novi Sloveniji smo se zavedali potencialov, ki jih ima Ankaran, in prav zato smo se odločili, da postane samostojna občina. Ankarančani so se na včerajšnjem referendumu odločili za novo pot v svoji bogati zgodovini, na kateri bodo sami odločali o svoji usodi, brez »velikih gospodov«, ki so Ankaran zgolj in samo izkoriščali, za njega pa bolj malo naredili. Skrajni čas je bil, da so se Ankarančani temu izkoriščanju uprli.

Rezultati včerajšnjega referenduma kažejo, da je poražena politika izkoriščanja s strani Mestne občine Koper, ki traja že vse od osamosvojitve Slovenije. V Novi Sloveniji pričakujemo, da bo DZ podprl Ankarančane pri njihovi odločitvi. V kolikor poslanci v Državnem zboru ne bodo podprli referendumske volje prebivalcev, bo to še signal več, da v Sloveniji volja ljudstva prav nič ne velja.

Odločitev Ankarančanov ne temelji na domnevnih krivicah, ki so se jim zgodile s strani koprskega župana, ampak na želji, da so sami svoji gospodarji ter tako sami odločajo o svoji prihodnosti in razvoju.

Nova Slovenija se je vedno zavzemala za nove občine tam, kjer se zanje odločijo prebivalci, zato podpiramo tudi novo občino Mirna. Da so manjše občine tudi uspešne, dokazujejo ustanovljene občine leta 2006. Napredek, ki se je zgodil v teh krajih po ustanovitvi občine, je veliko večji, kot bi sicer bil. Zato naj vlada opusti svojo zgrešeno strategijo, da nadaljnje ustanavljanje občin ne pride v poštev. Denar, ki ga država vloži v občine, je dobro naložen denar za enakomernejši razvoj Slovenije.