Nova Slovenija poziva k pojasnilom glede likvidacijskega postopka podjetja CSS iz Škofje Loke.
V zvezi s problematiko je poslanec Nove Slovenije in predsednik komisije za nadzor javnih financ Jernej Vrtovec že sklical nujno sejo KNJF.
Poslanec Janez Žakelj pa je na vlado naslovil pisno poslansko pobudo za zaustavitev likvidacijskega postopka in ohranitev invalidskega podjetja CSS.
KNJF SDH poziva na zagovor
Slovenski državni holding invalidsko podjetje CSS pošilja v likvidacijo na podlagi strokovne analize. V NSi zahtevamo, da SDH vsebino te analize javno predstavi. Obenem pričakujemo odgovor SDH na očitke, da bo v procesu likvidacije družbe CSS prišlo do razprodaje njenega premoženja.
SDH invalidsko podjetje CSS pošilja v likvidacijo na podlagi analize “neodvisnega svetovalca”. @NovaSlovenija je zahtevala sklic nujne seje #KNJF. Želimo, da SDH javno predstavi izsledke analize in odgovori na očitke, da se bo “prijateljsko” razprodalo premoženje podjetja. https://t.co/LzfiivqnHk
— Janez Cigler Kralj (@jciglerkralj) January 16, 2025
Poslanska pobuda za ohranitev CSS
Poslanec NSi Janez Žakelj medtem v pisni poslanski pobudi vlado poziva, naj se kot skupščina SDH aktivno vključi v reševanje družbe CSS. Obenem pričakuje, da prepreči njeno likvidacijo in poišče načine, da se s prestrukturiranjem družbe ohrani njeno zdravo jedro. Na ta način lahko ob ustreznem poslovnem modelu nadaljuje s poslovanjem in ohrani delovna mesta za invalide.
Podjetje CSS je izjemno pomembno za Škofjo Loko in okoliške kraje. Zaposluje 19 invalidov!
Neodgovorno je, da se SDH brez javnih pojasnil in poskusa prestrukturiranja odloči za likvidacijo podjetja. Pozivam @vladaRS, da prepreči likvidacijo in ohrani zdravo jedro podjetja. pic.twitter.com/GODLMuNjIc
— Janez Žakelj (@ZakeljJanez) January 16, 2025
Kot med drugim opozarja Žakelj, reševanje podjetja zahteva celovit pristop. Prepričan je, da je potrebna kombinacija državne, lokalne in poslovne podpore, saj gre za invalidsko podjetje z družbeno pomembnim poslanstvom.
Besedilo poslanske pobude je dostopno TUKAJ.
Tudi vi menite, da ni bilo narejeno vse, kar bi lahko bilo, da bi zaščitili delovna mesta in socialno varnost najšibkejših v naši družbi? Pridružite se nam TUKAJ.