»Naše državljanke in državljani trepetajo in čakajo neke rešitve, ki smo jih napovedali in jih spravili skozi delovna telesa državnega zbora ter bi jih morali sprejeli tudi na seji državnega zbora. Do današnjega dne bi nekateri dobri zakoni že lahko bili sprejeti. Na žalost bodo zaradi opozicije sprejeti z zamikom,« je poudaril Jožef Horvat v oddaji 24 ur zvečer.
Pojasnil je tudi kdo je koalicija in na kakšen način ta tudi deluje. »Koalicija so tiste stranke, ki podpišejo koalicijsko pogodbo. SDS, Nova Slovenija, SMC. Vseh nas je 38. Seveda pa imamo tudi formalne, torej s podpisom nekega sporazuma, in neformalne podpornike. Včasih tudi za kakšen zakon glasuje Kul opozicija, tudi morda nepovezani. In morda je ta trenutek ta slika parlamenta še pravzaprav eno okolje, ki zagotavlja najbolj demokratični dialog. Zakaj? Zato ker vlada se mora toliko bolj potruditi, da dobi večino, če želi zakon spraviti skozi parlament. Se pravi, ni samo dovolj formalna koalicija, ampak tudi širša podpora. In ne vem, kje je tu problem.«
Poudaril je tudi, da je koalicija še kako operativna. »Vlada je pripravila zakon o investicijah v slovensko zdravstvo, ki bo zavezal tudi naslednje vlade za obdobje 10 let, da bodo vložile v zdravstvo približno 2 milijardi evrov. Vlada je pripravila tudi pomemben davčni paket, ki bo za čas okrevanja izjemno pomemben za nas posameznike, za gospodarske subjekte. Naša koalicija ni koalicija, kot je bila prejšnja, kjer ste imeli strahotne težave z Levico. Ravno to je že večkrat potrdil tudi gospod Marjan Šarec, ki je vrgel puško v koruzo, tik pred tem, ko je svet preplavila strahovita epidemija. Za nas, za Novo Slovenijo je v državi še vedno ključni problem epidemija. Še vedno moramo narediti vse, da ga s cepljenjem in z ukrepi čim prej odslovimo. In druga naloga, ki jo imamo, da ne vržemo puško v koruzo, ampak da pomagamo slovenskemu gospodarstvu, ki je hvala bogu relativno v dobri kondiciji, da dejansko naredi en dober izhod iz krize v neko novo normalnost.«
Opozoril pa je tudi na to, da opozicija ne sodeluje pri pripravah na slovensko predsedovanje. »Poglejte, fantastično se vrši priprava na predsedovanje Svetu Evropske unije. Diplomatske aktivnosti je takšna, kot pravzaprav je nismo videli od leta 2008. Želim si, da bi bilo nekoliko več konstruktivnega sodelovanja pri slovenskem predsedovanj. Pa vendar mislim, da tega ne bo, ampak da bo več nagajanja.«