Vladni koaliciji očitno ni zares mar za optimalno ureditev sistema normiranih espejev. Že drugič je namreč zavrnila zakonski predlog Nove Slovenije za povrnitev delujočega in administrativno nezahtevnega sistema za samostojne podjetnike, ki uveljavljajo normirane odhodke. Ker smo v NSi prepričani, da so naše rešitve boljše od vladnih, bomo zakon o dohodnini vložili ponovno. Čeprav je vlada Roberta Goloba priznala, da je naredila napako, ko je pred slabim letom nepremišljeno posegla v delujoč sistem, te napake ne zares popravlja. Ključna težava vladnega predloga je previsoka obdavčitev za letne prihodke nad 60 tisoč evrov.
📣 Ne le, da nismo tiho ob krivicah, ki jih pod Golobovo vlado doživljajo normiranci, ves mandat prinašamo konkretne rešitve.
ℹ️ Ta teden je ponovno na poslanskih klopeh naš zakonski predlog za vrnitev delujočega in administrativno nezahtevnega sistema normiranih espejev.
❓Kaj… pic.twitter.com/VTxvG0Svtr
— NSi (@NovaSlovenija) September 23, 2025
Več o tem, zakaj je predlog NSi boljši in zakaj bi letos imeli že četrto konkretno božičnico, če Golobova vlada ne bi razveljavila dohodninskega zakona prejšnje vlade, pa izveste v podkastu NSi V središču.
Potrpljenje nad ministrom za solidarno prihodnost Simonom Maljevcem več kot očitno izgublja tudi predsednik vlade Robert Golob, je postalo jasno ob Golobovem odgovoru na poslansko vprašanje vodje poslancev NSi Janeza Ciglerja Kralja. Izzval ga je z besedami, kaj lahko kot prvi med ministri sploh še lahko pove v bran ministru Maljevcu, če ne deluje nič od tega, za kar je bilo njegovo ministrstvo ustanovljeno. Ni namreč dolgotrajne oskrbe in ni stanovanj.
Dolgotrajne oskrbe ni, stanovanj ni. Zakaj torej imamo ministrstvo za solidarno prihodnost? Za potrato časa in denarja.
Danes je celo sam predsednik vlade dal vedeti, da izgublja potrpljenje in MSP Maljevcu postavil ultimat.
Da le ne pahne v stisko 20 tisoč pomoči potrebnih. pic.twitter.com/UozRegOEd7
— Janez Cigler Kralj (@jciglerkralj) September 22, 2025
Po vetu Državnega sveta je Državni zbor znova glasoval o zakonu o gostinstvu. Poslanec Franc Medic je opozoril na kršenje poslovnika, saj bi glasovanje o tem zakonu morali izvesti že na prvi plenarni seji po izglasovanem vetu. Ponovil je stališče NSi, da ureditev ljudem prinaša številne težave, problematično pa je tudi to, da grobo in nesorazmerno posega v zasebno lastnino. Ključno, kar prinaša, so namreč omejitve pri kratkoročni oddaji nepremičnin. Ob tem se je Medic vprašal o povezavah med tako imenovanimi nevladnimi organizacijami in predstavniki vlade pri oblikovanju zakonskih določb, ki se spravljajo na zasebno lastnino.
[ZAKON O GOSTINSTVU]
Po vetu @DrzavniSvet, je bil danes na plenarni seji @Drzavnizbor ponovno obravnavan zakon o gostinstvu.
Podal sem stališče poslanske skupine @NovaSlovenija:
“Naj najprej izrazim naše nasprotovanje kršitvi poslovnika državnega zbora, ki določa, da morajo… pic.twitter.com/jmcOBFegPr
— Franc Medic (@framedic) September 24, 2025
Nova Slovenija ni sodelovala pri plenarni razpravi o deklaraciji o vzponu skrajne desnice. Je pa svoje nestrinjanje izrazila s končnim glasom proti deklaraciji. V stališču NSi je poslanka Vida Čadonič Špelič poudarila nevarnost takšnih dokumentov, ki ob nezmožnosti priznanja grozot vseh treh totalitarnih režimov pomenijo napad na drugače misleče. Med drugim je poslanka opozorila, da imamo v Sloveniji več primerov delovanja skrajne levice, vendar o tem ne smemo govoriti. Predlog deklaracije gre celo tako daleč, da govori o osebni povezavi nekaterih poslancev Državnega zbora ter nekaterih slovenskih poslancev Evropskega parlamenta s pripadniki skrajno desnih, neonacističnih in neofašističnih skupin, gibanj in organizacij. Zaključila je: »Gre za poziv k utišanju desnosredinskih strank in gibanj, kar je temeljno vodilo te vlade. Namesto, da bi reševali Slovenijo in vsakdanje probleme ljudi, izvajate ideološki boj kot prednostno nalogo!« Celotno stališče lahko preberete TUKAJ.
🗣️ Ustanovna seja sveta NSi
🔹Svet je potrdil predsednikov predlog treh podpredsednikov NSi. To so Janez Cigler Kralj, Mojca Sojar, Peter Žmak.
🔹Predsednica sveta stranke je postala Vida Čadonič Špelič, njen namestnik pa Janez Beja.
🔹Poleg izvoljenih v izvršilni odbor je… pic.twitter.com/qQHPehMeEt
— NSi (@NovaSlovenija) September 23, 2025
Svet Nove Slovenije je medtem popolnil vodstvo stranke. Omenimo, da so podpredsedniki postali Janez Cigler Kralj, Mojca Sojar in Peter Žmak. Za glavnega tajnika je bil potrjen Robert Ilc. Več o ostalih članih vodstva preberite TUKAJ.
Se strinjate z našimi prizadevanji? Pridružite se nam TUKAJ.