Župan Ljubljane Zoran Janković ni prisluhnil predlogu Mlade Slovenije, da se razprava o poimenovanju Titove ulice v Ljubljani umakne iz dnevnega reda naslednje seje Mestnega sveta, ki bo 20. aprila 2009. Zato se je Mlada Slovenija – podmladek NSi odločila, da bo z današnjim dnem, 7. aprilom, začela zbirati podpise peticije proti Titovi ulici. Zbiranje podpisov bo potekalo do 20. aprila 2009, ko bo potekala seja Mestnega sveta.
Podpise v podporo peticiji bomo zbirali preko interneta, in sicer na spletni strani Mlade Slovenije www.mladaslovenija.org. Organizirali bomo tudi stojnico, kjer bo svoj podpis podpore lahko oddal vsak. Javnost bomo obveščali in vabili k podpisu tudi preko elektronske pošte.
V Mladi Sloveniji nasprotujemo poimenovanju ulic po diktatorju Josipu Brozu Titu, ker je med desetimi najhujšimi množičnimi zločinci na svetu. Na vesti ima 1 milijon pobitih ljudi.
V MSi nasprotujemo poimenovanju ulic po diktatorju Josipu Borzu Titu, ker tovrstna dejanja odpirajo nove rane v slovenski družbi. Kdor pri tem vztraja, si zavestno in namerno želi razdvajati slovensko družbo. Javno mnenje pravi, da 60% ljudi to podpira, 40% pa nasprotuje – gre za veliko razdeljenost, nikakor ne moramo govoriti o plebiscitarni odločitvi, ampak o odločitvi, kjer bo majhna večina uresničila svoj interes v nasprotju z željami manjšine. Vsekakor ne gre za spravno dejanje.
Razprava o imenovanju ulic po diktatorju in organizatorju sistematičnih povojnih pobojev Josipu Brozu Titu je svojevrsten odgovor dedičev revolucije na odkritje zločina v Hudi jami in višek cinizma do pobitih, kot tudi do njihovih svojcev. To dejanje ne bo v ničemer prispevalo k narodni spravi. Še več, s tem dejanjem bomo od sprave oddaljeni bolj kot kdaj koli.
Z imenovanje ulice po diktatorju in morilci Titu, bi Ljubljana postala prestolnica, ki bi simbolu delitve, simbolu revolucionarnega nasilja, postavila svojevrsten spomenik v obliki ulice. Bili bi črna pika na zemljevidu Evrope. Slovenije bi se s tem vrnila v preteklost in ne bi več imeli predznaka »uspešne mlade države«.