Mlada Slovenija bo pritožbo na ustavno sodišče podala v roku petih dni po objavi odloka v uradnem listu, ki bo predvidoma 9. junija, je napovedal Vrtovec. Kot je dejal, mladi verjamejo, da bo ustavno sodišče naredilo vse, "da zaščiti interes vseh tistih, ki jih je sprejetje odloka in poimenovanje Titove ceste na kakršen koli način prizadelo".
Po njegovih besedah se bodo na ustavno sodišče pritožili prebivalci Ljubljane in tudi ostali, ki so bili med diktaturo Josipa Broza Tita prizadeti in oškodovani. "Pritožba je torej prvi ukrep, da preprečimo poimenovanje ceste po Titu. Verjamemo, da bo ta ukrep tudi zadnji," je dejal Vrtovec in poudaril, da želijo tako "zavarovati človekovo dostojanstvo".
"Dnevno slišimo očitke, da MSi in NSi odpirata ideološke rane in da je nasprotovanje Titovi cesti le predvolilni manever naše stranke," je omenil predsednik MSi. Kot je pojasnil, pa oni te teme niso odprli, odprl jo je "predsednik republike Danilo Türk, ko je z neprimernimi izjavami to temo postavil za drugorazredno". To temo sta po njegovih besedah nadaljevala mestni svetnik Peter Božič in ljubljanski župan Zoran Janković. "MSi in NSi sta se na to le odzvali, bili smo le glasniki zamolčanih," je poudaril.
Kot je omenil predsednik MSi, ga je Janković užalil, ko je dejal, da je Vrtovec prešprical ure zgodovine. Vrtovec je to zanikal in Jankoviću predlagal, "da najprej pomete pred svojim pragom, kar se tiče špricanja in opravljanja mature".
MSi tudi poziva vse kandidate na evropskih volitvah, da se javno opredelijo do resolucije o obsodbi vseh treh totalitarnih režimov, ki jo je letos sprejel Evropski parlament. Če vsi kandidati omenjene resolucije "niso zmožni sprejeti kot njihovega sestavnega dela bodočega delovanja v Evropskem parlamentu, si ne zaslužijo in nenazadnje niti ne smejo biti izvoljeni", je še dejal Vrtovec.