Kot je dejala Novakova, bi bilo dobro, če bi se del energije mladih prenesel tudi na starejše člane stranke. Prepričana je, da je NSi ohranila skupno jedro oz. skupne vrednote, skrb, da bi v stranki prevladali eni ali pa drugi, pa je po njeni oceni odveč.
Predsednica NSi je opozorila, da stranka ni dovolj navzoča na različnih forumih oz. v javnem mnenju, zato se pojavlja občutek, da vsi mladi podpirajo idejo o Titovi ulici v Ljubljani, čeprav Mlada Slovenija temu močno nasprotuje.
Dejala je še, da sta z Lojzetom Peterletom dobro opravila svoje delo kot evropska poslanca, medtem ko tega ne more zatrditi za dopisnico nacionalne televizije iz Bruslja Tanjo Fajon, ki na letošnjih volitvah v Evropski parlament kandidira na listi SD.
Nosilec liste NSi za volitve v Evropski parlament Lojze Peterle je poudaril, da se Slovenija v zadnjih petih letih ni toliko spremenila, da NSi ne bi bila opažena. Prepričan je, da stranka na letošnjih volitvah v Evropski parlament lahko izboljša svoj volilni rezultat, to pa je ponazoril z zgodbo o "gluhi kuri."
Za Peterleta ni pomembno, kdo je v parlamentu, ampak je pomembno, kdo je bolj blizu ljudem in NSi je po njegovih besedah zelo blizu ljudem. Pojasnil je, da mora mlada generacija jasno povedati, "kaj nas druži, ker brez tega bo naša prihodnost nejasna".
"Ljudem ste povedali, da je na Titovi poti preveč jam in brezen, zato je po njej težko hoditi. Problem današnje Slovenije je, da gre nazaj. Svet pa je v krizi, ker je profit postavil pred človeka," pravi Peterle.