Nova Slovenija je v Idriji pripravila novinarsko konferenco, na kateri je podpredsednik NSi mag. Matej Tonin pojasnil na kakšen način namerava stranka znižati davke, glavni tajnik Robert Ilc je predstavil potek kampanje, predstavljen pa je bil tudi kandidat Metod Habe. Idrija v simbonem smislu predstvalja občino, ki pooseblja delo stranke v zadnjih treh letih. Nova Slovenija v občini Idriji je na zadnjih lokalnih volitvah podvojila rezultat iz pred štirih let.
Nižji kot bodo davki, več jih bomo pobrali
Podpredsednik Tonin je opomnil, da Slovenija v tem trenutku porabi 2 milijardi evrov več, kot jih ustvari. Takšen princip delovanja dolgoročno ni vzdržen, zato je po njegovem potrebno zmanjšati proračunske odhodke ali povečati prihodke. Po Toninovem mnenju bo za slovensko družbo manj boleče, če bomo najprej poskušali povečati proračunske prihodke. “Zdi se kontradiktorno, vendar je dokazljivo, da lahko z zmanjšanjem davčne obremenitve povečamo proračunske prilive. Višji kot bodo davki, bolj se bodo ljudje izogibali plačevanju davkov”, je dejal Tonin. Izrazil je prepričanje, da z znižanjem davčnih obremenitev lahko pričakujemo več proračunskih prilivov. “Danes obstajajo številni podjetniki, ki svojim delavcem nakazujejo minimalno plačo, ostalo pa denar “na roke”. V sivi ekonomiji se obrne 10 milijard evrov letno. Če bi z davki pobrali zgolj 1 milijardo evrov tega denarja, bi pokrili že polovico letošnjega minusa”, je obrazložil Tonin. Glede na splošne gospodarske razmere, bi povečevanje davčnih obremenitev, kot jih predlagajo v nekaterih strankah, po Toninovem mnenju zavrlo gospodarsko okrevanje Slovenije.
Kampanja blizu ljudem
Glavni tajnik Robert Ilc je na novinarski konferenci predstavil dosedanjo kampanjo Nove Slovenije. Kot je povedal, bo kampanja nizkoproračunska. Glede rezultata Nove Slovenije je povedal, da ga navdajajo pozitivni občutki. Omenil je nekatere ankete, ki v zadnjem obdobju nakazujejo rast stranke. Novinarjem je obljubil, da Nova Slovenija prihodnji teden pripravlja posebno presenečenje, o kateri se bo najbrž v javnosti veliko govorilo. Zaenkrat podrobnosti še ni želel razkriti.
Metod Habe pooseblja program NSi
Glavni tajnik Robert Ilc je pri predstavitvi poslanskega kandidata Metoda Habeta povedal, da kot podjetnik in oče velike družine pooseblja program Nove Slovenije, ki stavi na vrednote, gospodarstvo in družino.
![]() |
| Fotogalerija |