Naprej po poti dobrega sodelovanja

DELI:
17. 1. 2011, NSi

Na današnjem delovnem srečanju predstavnikov vodstva SDS in NSi sta predsednik SDS Janez Janša in predsednica NSi Ljudmila Novak izrazila pripravljenost in željo po nadaljnjem dobrem sodelovanju med strankama, pri čemer sta izpostavila dobre odnose med njima že vse od ustanovitve NSi leta 2000.

 

Dogovorili so se tudi glede tvornega sodelovanja obeh strank pri skupnih projektih, saj je možnosti za sodelovanje veliko, največ pa jih vidijo predvsem med njunimi interesnimi organizacijami: podmladkoma, ženskima odboroma ter seniorskima organizacijama, še posebej v luči danes aktualnih tem, kot sta sprejemanje pokojninske zakonodaje in malo delo. Kot so še ocenili predstavniki obeh strank, bo eden od ključnih izzivov v tem letu predvsem priprava predlogov, ki bi Sloveniji pomagali priti iz krize ter državnozborske volitve prihodnje leto.

Srečanja, ki je prvo po izvolitvi novega vodstva NSi, so se v imenu SDS udeležili predsednik SDS Janez Janša, podpredsednika Sonja Ramšak in Zvone Černač, predsednik Sveta SDS France Cukjati, vodja poslanske skupine Jože Tanko, namestnica glavnega tajnika Anja Bah Žibert ter programski tajnik SDS Tomaž Lisec. Delegacijo NSi, pod vodstvom predsednice Ljudmile Novak, pa so sestavljali še podpredsednika NSi dr. Alenka Šverc in Matej Tonin, predsednik Sveta NSi Matevž Kleč, član izvršilnega odbora NSi Aleš Hojs ter glavni tajnik Robert Ilc.