IZŠLA JE NOVA REVIJA KD

DELI:
22. 6. 2026, NSi


Prvič po volitvah vas nagovarjata predsednik Jernej Vrtovec in vodja poslanske skupine Janez Žakelj, ki sta vesela oblikovanja desnosredinske razvojne vlade. Obenem se strinjata, da ima nova vlada veliko odgovornost, da upraviči zaupanje volivcev.

Pet ministrov zavezništva NSi, SLS, FOKUS zaseda ključne resorje v desnosredinski razvojni vladi. Jernej Vrtovec kot minister za infrastrukturo in energetiko, Janez Cigler Kralj kot kmetijski minister, Valentin Hajdinjak kot obrambni minister, Mateja Ribič kot ministrica za demografijo, družino in socialne zadeve ter Monika Kirbiš Rojs kot ministrica za lokalno samoupravo, kohezijo in regionalni razvoj prinašajo jasno vizijo in usmerjenost v učinkovitost. O prednostnih nalogah so spregovorili v osrednjem intervjuju.

Na poslanskih straneh boste spoznali 9 poslancev NSi, SLS, FOKUS. Štirje so v parlamentu prvič: Janez Beja, Aleksander Gungl, Srečko Ocvirk (SLS) in Marjeta Šmid (FOKUS). Dva sta bila poslanca že v preteklosti, in sicer Andrej Černigoj in Martin Mikolič. Tri pa že zelo dobro poznate, to so Iva Dimic, Aleksander Reberšek in Janez Žakelj.

Poslanec Aleksander Gungl se predstavlja tudi v hitrem intervjuju, v županskem kotičku pa Bernardka Lang, podžupanja Občine Kuzma.

Z evropske strani omenimo dejavnost evropskega poslanca Mateja Tonina na področju jedrske energije, pomembne premike pa dosega tudi pri ukrepih zaradi preganjanja kristjanov.

Revijo zaokrožuje refleksija o slovenski državnosti, ki jo je strnil predsednik osamosvojitvene vlade Lojze Peterle, skupaj s čestitko ob 35-letnici slovenske državnosti.

S hvaležnostjo in polni optimizma za prihodnost vsem želimo ponosno praznovanje dneva državnosti!

Od revije vas loči le klik TUKAJ. Vabimo vas, da jo delite s svojimi prijatelji in znanci.

Se strinjate z našimi prizadevanji? Pridružite se stranki vladne ekipe in bodite del sprememb TUKAJ.