V galeriji nad kavarno Veronika je v organizaciji kamniške NSi potekal kamniški evropski večer na katerem sta nastopila evropska poslanca Lojze Peterle in Ljudmila Novak. Evropski večeri so vsebinsko nadaljevanje Državljanskih forumov, na katerih evropska poslanca diskutirata z državljani o prednostih in slabostih Evropske unije.
V Kamniku so tako številni občani opozorili na premajhno socialno občutljivost Evropske unije, predvsem so s strani evropskih poslancev želeli izvedeti kako se in se bo Evropska unija soočila z vprašanji gospodarske krize. Oba evropska poslanca sta povedala, da Evropska unija namenja precejšnja sredstva za prekvalifikacijo brezposelnih v tiste deficitarne poklice, kjer primanjkuje delovne sile. Opozorila sta še, da se prav na primeru Islandije vidi, kako pomembno je, da smo v teh kriznih časih v evro območju, ki nam zagotavlja precej večjo stabilnost.
Lojze Peterle je dejal, da bo za uspešno soočanje z gospodarsko krizo ključno sodelovanje celotne Evrope, poskusi protekcionizma s strani velikih držav bi se lahko slabo končali, je dejal. Ljudmila Novak pa je opozorila, da Evropska unija potrebuje nov gospodarski koncept, kjer se ne bo več dogajalo, da se bodo dobički podjetji privatizirali, medtem ko se bodo izgube le teh porazdelile med vse.
Na kamniškem evropskem večeru je bilo govora tudi o vstopanju Hrvaške v Evropsko unijo in tudi o "Kramarjevem milijonu". Evropska poslanca sta še enkrat opozorila, da je takšno nagrajevanje, kakršnemu smo priča v NLB, nesprejemljivo, še posebej ne v času gospodarske krize. Za zgled sta omenila nekatere primere prvih mož velikih evropskih bančnih institucij, ki so se v času krize vsem nagradam odpovedali prostovoljno. Poudarila sta še, da v kolikor Kramarju ne bi mogli nagrade znižati na podlagi zakonodaje, ga pozivata naj Kramar iz dobljenega milijona evrov oblikuje poseben socialni sklad za pomoč brezposlenim.
Evropski večer je bil dobro obiskan, udeleženci pa so lahko slišali krščansko demokratsko pot reševanja nakopičenih gospodarskih in družbenih težav, kamor nas je pripeljala prevelika liberalizacija gospodarstva in pohlep po dobičku in na katere tudi socialna demokracija trenutno še ne zna najti ustreznih odgovorov. Ljudmila Novak je zaključila, da trenutne razmere predstavljajo nevaronost za krepitev skrajne desnice (nacionalistov) in skrajene levice (komunistov), ker za razvoj demokracije in evropskih povezav zagotovo ne bo dobro.